Other News

by / on February 22, 2017 at 2:26 am / in Uncategorized

Shenjat e disa prej sëmundjeve të gjakut, mos i neglizhoni

Gjaku ynë na jep jetë. Ai na ushqen me oksigjen, substanca ushqyese dhe komponime që i luftojnë infeksionet. Por ai gjithashtu mund të na sjellë disa probleme, të tilla si anemia, tromboza e thellë venoze, etj. Anemia Nëse vuani nga anemia, atëherë qelizat tuaja të kuqe të gjakut nuk dërgojnë mjaft oksigjen në inde. Anemia shkaktohet zakonisht nga mungesa e […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 2:20 am / in Video

Shenjat e disa prej sëmundjeve të gjakut, mos i neglizhoni

Gjaku ynë na jep jetë. Ai na ushqen me oksigjen, substanca ushqyese dhe komponime që i luftojnë infeksionet. Por ai gjithashtu mund të na sjellë disa probleme, të tilla si anemia, tromboza e thellë venoze, etj. Anemia Nëse vuani nga anemia, atëherë qelizat tuaja të kuqe të gjakut nuk dërgojnë mjaft oksigjen në inde. Anemia shkaktohet zakonisht nga mungesa e […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 2:09 am / in Shendetesi

Ja se çfarë vërtet ndodh kur hudhrën dhe mjaltin i hani çdo mëngjes në stomak të zbrazët

Hudhra është e njohur si një ndër artikujt më të shëndetshëm, antibiotik natyror dhe ilaç për shumë sëmundje. Hudhra është treguar jashtëzakonisht e dobishme për përmirësimin e punës së zemrës, sepse ul shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterinën, duke penguar sëmundjen e zemrës dhe rrezikun nga insuficienca e zemrës. Hudhra gjithashtu mund të ulë në mënyrë efikase efektet e […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 2:07 am / in Video

Recetë gjermane: Pije natyrale që rrit imunitetin

Nëse e keni imunitetin e dobësuar, provoni që të pini këtë pije për forcimin e tij, që bëhet lehtë dhe jep rezultate shumë të efektshme. Merrni katër limonë, lajini me lëvore dhe pastaj i preni në copa. Pastaj shtoni katër thelba të copëtuar të hudhrës dhe një copë rrënjë xhenxhefili, dhe të gjitha së bashku i grini në një aparat […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 2:05 am / in Shendetesi, Video

Qetësuesit janë më të rrezikshëm sesa mund ta mendoni!

Qetësuesit përdoren shpesh për lehtësimin e dhimbjeve, etheve dhe sëmundjeve inflamatore. Megjithatë, një studim i ri paralajmëron për efektet e dëmshme anësore, duke përfshirë presionin e lartë të gjakut, rritjen e rrezikut të ulcerës dhe dëmtim të mëlçisë. Ky është një fakt i njohur për vite me radhë që shumë lloje të ndryshme qetësuesish, rrisin rrezikun e sulmeve të zemrës. […]

Read more ›
by / on February 11, 2017 at 12:07 pm / in Shendetesi, Showbiz

Rrëfimi i sinqertë i Ardit Gjebresë për dashurinë e tij: E njoha kur ishte dezhurn…

  Ai rrallë flet për jetën private, por këtë herë, Ardit Gjebrea ka ndarë me fansat disa kujtime nga koha kur u njoh me Anilën, bashkëshortja e cila prej 21 vitesh qëndron në krah të kantautorit të famshëm. “E mbaj mend si sot”, rrëfen Arditi për momentin e parë kur ndeshi me gjimnazisten, “Anila ishte dezhurn tek shkolla “Petro Nini […]

Read more ›
by / on February 9, 2017 at 2:29 pm / in Shendetesi

Mahniten mjekët: Ky ilaç shkatërron kancerin në zorrën e trashë

Kanceri në zorrën e trashë është një nga format më të rrezikshme midis meshkujve dhe femrave, por, edhe pse ka shumë ilaçe natyrale që e parandalojnë këtë sëmundje, zyrtarët mjekësorë edhe më tutje konsiderojnë se nuk ka studime të mjaftueshme që mbështetin këto fakte. Për fat të keq, me shkencë dominon me industrinë farmaceutike dhe se numri më i madh […]

Read more ›
by / on January 30, 2017 at 10:01 am / in Shendetesi

Test pë 60 sekonda: ju duhet vetëm një lugë për të vërtetuar nëse keni ndonjë sëmundje

A e kishit menduar se një lugë me një qese plastike mund t’ju tregonte shëndetin e organeve tuaja?! Gjithçka që duhet të bëni është të merrni një lugë të pastër dhe ta vendosni në gjuhë. Ndërsa po mbani lugën në gojë për disa sekonda, përpiquni që të merrni ajër nga hunda në fyt. Pas kësaj futeni lugën në një qese […]

Read more ›
by / on January 30, 2017 at 9:59 am / in Kuriozitete

Historia e mrekullueshme e binjakëve që lindën vetëm 23-javësh, jashtë parashikimeve të mjekësisë (Foto)

Jourdan dhe Matt Moore, për 11 vjet kishin shpresuar të bëheshin me fëmijë, derisa ëndrra iu realizua dhe tani binjakët gëzojnë shëndet të plotë. Por lindja e tyre kaloi ҫdo parashikim, madje edhe ato të mjekësisë. Në pamundësi për të lindur fëmijë në mënyrë natyrale, Jourdan 33 vjeç dhe Matt Moore, 34 vjeç, vendosën të adoptojnë embrione, pas sugjerimit të […]

Read more ›
by / on January 30, 2017 at 9:56 am / in Lajme

Fqinjët ndjenë erë të tmerrshme, më pas cfare zbulohuan në shtëpi do te ju shokoj !

Një grua nga India i cili pohoi se burri i saj ishte zhdukur një vit më parë, u arrestua pas tij trupi i tij u gjet i varros në shtëpinë e tyre. Bones Rajvindera Singh (45 vjeçar) është gjetur i varrosur në dhomën e gjumit të shtëpisë në Indi veriore, transmeton lajmi.net. Gruaja e tij, Manprit Kaur (40 vjeçare) ka […]

Read more ›