Hyjnë për të grabitur, por 3 hajdutët kërkojnë ndihmën e policisë për të dalë nga skena e krimit – VIDEO

Tre hajdutëve u është dashur të kërkojnë ndihmën e policisë pas një tentative të dështuar për të grabitur një banesë në Bradford.

Ata janë gjendur të rrethuar nga fqinjët e banesës që po tentonin të grabisnin. E gjithë skena është filmuar nga një prej banorëve të lagjes.Pasi disa minutave të ngecur në tarracë, ata kanë pritur mbërritjen e policisë që do t’i mbronte nga fqinjët e Shardy Rehman, banesën e së cilit ata kishin në plan ta grabisnin.

SHIKO ME SHUME:

Zbulohet shkaktari Nr.1 i vdekjeve në Shqipëri, vret më shumë se sa SIDA

Në Shqipëri vdesin çdo ditë 13.5 vetë nga ndotja e ajrit. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se numri i vdekjeve që i atribuohen ajrit të ndotur në Shqipëri është mesatarisht 5 mijë në vit.

Kjo e rendit Shqipërinë në vendin e 5 në botë me numrin më të lartë të vdekjeve për frymë që shkaktohen nga ndotja e ajrit. Shifrat janë raportuar nga Forumi Ekonomik Botëror.Sipas Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, vendi me numrin më të lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit në planet është Gjeorgjia.Pas tyre renditet Shqipëria. Sipas Agjencisë Botërore të Energjisë, ndotja e ajrit në Shqipëri vret 171.4 persona në çdo 100 mijë vetë.

SHIKO ME SHUME:

Mos e humbisni !Ja çfarë duhet të dini për kuletën, që ajo të jetë përherë plot

Një pjesë e madhe e popullatës ankohet për gjendjen financiare, ky po që është një fakt i cili ndikon shumë edhe në gjendjen e njeriut.Por, sipas shumë mitologjive, ekzistojnë disa truke të cilat bëjnë që kuleta juaj të mbushet.Nëse keni dëgjuar se është mirë që kuletën t;ua blejë një person tjetër dhe jo vetë ju, menjëherë hiqni dorë nga ky mendim.

Asnjëherë nuk dihet se çfarë energjie apo fat i parave e përcjellë atë person.Kuletën është mirë ta blini vetë dhe po ashtu duhet vënë mendjen tek ngjyra, që për femra duhet të jetë e kuqe e zjarrtë apo ngjyrë ari, ndërsa për meshkuj nuancat e metalit. Po ashtu, kuletën duhet ta doni dhe ta mbani çdokund me vete.

SHIKO ME SHUME:

Fotini ka gënjyer ‘Big Brother’, zbulohet identiteti i saj i vërtetë!

Pas dy vitesh shkëputje, “Big Brother” është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së audiencës shqiptare.Qindra mijëra fansa të këtij realityshow ndjekin me interes çdo gjë që ndodh brenda shtëpisë, ndërsa ata që njohin konkurrentët nuk ngrojnë të zbulojnë informacionet e tyre të “fshehta”.

Ato që na fshehin brenda shtëpisë.Ky është edhe rasti i Fotinisë, e cila duket se na ka gënjyer për identitetin e saj. Një nga fansat e Olti Currit e ka demaskuar konkurrenten e “Big Brother”, teksa ka thënë se emri i saj i vërtetë është Fatime dhe vjen nga Lazarati.

SHIKO ME SHUME:

Hiqni QIMET e SQETULLAVE brenda pak MINUTAVE vetëm me LIMON dhe SHEQER!

A keni problem me rritjen e shpejtë të qimeve në sqetullave, apo keni vështirësi t’i hiqni ato?Për ta zgjidhur këtë problem më nuk është nevoja t’i nënshtroheni trajtimeve të ndryshme që kushtojnë, apo të përjetoni procesin e heqjes me dyll që ju shkakton dhimbje.

Ky trajtim shtëpiak ju mundëson t’i hiqni qimet e padëshiruara në sqetullave shumë shpejt, si dhe ua lë lëkurën e pastër si loti.Përbërësit: Dy lugë gjelle lëng limoni dhe një lugë gjelle sheqer.Përbërësit i përzieni derisa të fitoni një pastë. Pasi të keni fituar pastën, e aplikoni atë në sqetulla dhe e lini ashtu për disa minuta.Me një leckë të pastër e pastroni atë dhe trajtimin e përsëritni dy herë në javë. Qimet tuaja do të hiqeni çdo herë e më shumë që e përdorni këtë trajtim.

SHIKO ME SHUME:

Ja cilat femra kanë më shumë gjasë të lindin binjakë!

Kur një femër shtatzënë pret jo një, por dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje. Sipas ekspertëve, edhe trashëgimia është deri në një farë mase përgjegjëse nëse nja mami shtatzënë do të lindë…me një gur dy zogj.

Nëse vezoret e një gruaje në të njëjtën kohë lirojnë dy vezë gjatë periudhës së ovulacionit, atëherë binjakët janë vëllazërore. Ata nuk do të jenë “si dy pika uji”, por si çdo vëlla e motër.Në të kundërt monozigotë / binjakët identikë vijnë nga një vezë e cila është e ndarë në dy dhe ngjashmëria e tyre është e pabesueshme!

SHIKO ME SHUME:

A e dini me cilën prezantuese lajmesh është i martuar mixha Shneq i “Stupcave”?

Mensur Safqiu i njohur për rolet e tij në skeçet e “Stupcave”, është një nga aktorët më të pëlqyer shqiptarë.Mensuri ju ka bashkangjitur grupit humoristik “Stupcat” disa vite më parë.

Ndërsa tani janë treshja më e pëlqyer e publikut shqiptar kur bëhet fjalë për humor.Por ndoshta nuk e kendi ditur se Mensuri është i martuar me prezentuesen e lajmeve në Klan Kosova, shkruan Magazina.alMensuri dhe Mjellma ka kohë që dashurinë e tyre e kanë kurorëzuar me martesë dhe tani janë edhe prindër.

SHIKO ME SHUME:

Maqedonia fsheh në thellësinë e saj një sekret më të madh, NASA po e mbulon prej shumë vitesh

Në vitin 1986, pushtet i atëhershëm jugosllav e ka nisur projektin “Loreks” ku janë përfshirë dhjetë institucione shkencore nga Sllovenia, Kroacia dhe Maqedonia. Pas shpërbërjes së SFRJ të gjitha aktivitetet rreth minierës janë ndërprerë.

Alshar është e vetmja minierë që ka talium në tërë botën. Taliumi është një metal i fort dhe toksik. Është përdorur edhe në industrinë elektronike edhe për përpunimin e xhamave. Njashtu është përdorur edhe si helm për minj dhe insekticide. Lorandit ose sulfati arsenik i taliumit (TlAsS2) është mineral dhe për herë të parë është gjetur në Alshar. Është kryqëzuar sipas shkencëtarit hungarez Lorand. Lorandi është një mineral i rrallë i cili vlerësohet se mund që të mundësonte energji falas.

SHIKO ME SHUME:

Vdiq në aksident ditën e ditëlindjes, adoleshenti shqiptar përcillet në mënyrë madhështore/VIDEO/

Pak ditë më parë, Aurelio Hasaj, 16 vjeç, ndërroi jetë në një aksident rrugor.

Sot, qindra persona të mbushur me lot, kanë përcjellë për në banesën e fundit adoleshentin shqiptar. Sipas raportimeve nga mediat italiane, funerali i të riut shqiptar u mbajt në bazilikën e vogël të provincës së San Sebastianos në Itali.Mesha u mbajt nga Kryeprifti At Tindaro Iannelli, ndërsa arkivoli ishte i mbuluar nga flamujt e Shqipërisë dhe Italisë. Jo vetëm kaq, por në nder të tij, Komuna e shpalli ditën e sotme, një ditë zie.

SHIKO ME SHUME:

I dënoi se goditën me vezë Edi Ramën, studentët i nxjerrin “të palarat” gjyqtarit

Pak dite pas denimit te tete studenteve qe goditen me veze kryeministrin Edi Rama nje vit me pare, kane qene vete studentet qe i kane nxjerre “te palarat” gjyqtarit qe dha vendimin.

Mirela Ruko, perfaqesuese e studenteve qe kundershtuan ligjin e arsimit te larte ka publikuar ne faqen e saj zyrtare pese vendime “te turpshme” te gjyqtarit.Rukoe shte edhe vajza e cila leu me boje te kuqe disa muaj me pare ne shenje proteste ministre e Arsimit, citon lajmifundit.al. Ruko e cila u ndalua ne polici per ngjarjen, deklaroi me vone se gjithcka ishte nje proteste per ligjin e arsimit te larte.

SHIKO ME SHUME: